Anasayfa
Knight
Silkroad
Minecraft
ria2 banner
 • FORUMDAKİ TÜM VIP REKLAM ALANLARI ÜCRETSİZDİR BİLGİ İÇİN BURAYA TIKLA.
  ALL PREMIUM ADS ARE FREE ON THIS PLATFORM FOR DETAILS CLICK HERE.

Cities Skylines II: Türkçe Dil Desteği, Çıkış Tarihi, Fiyatı ve Tüm Detaylar!

MMO CITY Oyun & Bilgi Paylaşım Platformu.

Cities Skylines 2 Türkçe dil desteği, çıkış tarihi ve Paradox’un merakla beklenen yeni şehir kurma oyununun fiyatı hakkında tüm bilgileri sizler için derliyoruz. Ayrıca bu yazımızda sizlerle paylaşmak istediğimiz oldukça önemli ince detaylar da bulunuyor. Türkiye’de oldukça popüler olan ilk oyunun ardından ikinci oyun da merakla beklenirken, biz de sizi hiç bekletmeyelim. Gelin birlikte yeni oyunun detaylarını inceleyelim.

İçindekiler

Oynanışa dair bilmeniz gereken önemli detaylar​


Paradox Interactive’in 2015’te piyasaya sürdüğü ilk oyunun ardından şehir kurma oyunlarını seven herkesin yeni favorisi belli olmuştu. Geliştirici Colossal Order’ın bu zamana kadar paylaştığı bilgilere göre yeni oyunda teknolojik anlamda daha gelişmiş özelliklerle karşılaşacağız. Geliştirilmiş trafik yapay zekası, orman yangınları, kasırga gibi doğal afetler ve ilk oyunda 9 tane alabiliyorken 150 bölge satın alma gibi oldukça ilgi çekici içerikler bizi bekliyor.

Cities Skylines 2 Türkçe dil desteği, çıkış tarihi ve fiyatı

Cities Skylines 2 Türkçe dil desteği, çıkış tarihi ve fiyatı hakkında bilgiler.

Ayrıca, yeni oyunda ilk oyun için yapılan en iyi Cities Skylines modlarının bir kısmı da entegre edilmiş olarak karşımıza çıkmasını bekliyoruz.

İlk oyunda ızgaradan 9 parça açabiliyorduk, 150 olacak!​


Oyunun daha önce sızdırılan başarımlarından birisinde “Tek bir şehirde 150 ızgara parçası aç” ifadesi yer alıyordu. Buradan gelen bilgilere dayanarak ortaya atılan bu iddianın gerçeklik payının büyük olduğunu söyleyebiliriz. Zira yeni oyunda bizi teknolojik olarak daha gelişmiş bir yapının beklediğini zaten biliyoruz.

Orman yangınları, kasırgalar gibi doğal afetler​


Yine bir önceki paragrafta bahsettiğimiz başarım sızıntıları sırasında karşılaşılan bu bilgi, oyunda orman yangınları, kasırgalar gibi doğal afetlerin şehrinizde boy gösterebileceğini ortaya çıkarmıştı. İlk oyunda DLC olarak yer alan bu içerikler, Cities: Skylines II’nin ana oyun sürümünde bulunacak gibi görünüyor.

Vatandaşların yaşam döngülerini çocukluktan itibaren takip edebileceğiz​


Bütün NPC karakterlerin kendi yaşam döngüleri olacakmış ve oyuncular, günlük rutinlerinden hayatlarının aşamalarına kadar bütün gelişmeleri takip edebileceklermiş. Hatta, vatandaşların yaşam döngülerini takip eden oyuncuların bir başarım kazanacağı da belirtiliyor. Yani oyun sizi bu içerikle baş başa bırakmakla kalmayıp, tüketmek konusunda da cesaretlendiriyor.

Cities Skylines 2 Türkçe dil desteği, çıkış tarihi, fiyatı, yama çalışmaları ve oynanışı ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi derledik.

Şehrin bütün yönetimi oyuncuların elinde​


Paradox Interactive tarafından paylaşılan resmî basın bülteninde, oyuncuların bireysel hanelerden şehrin ulaşım ve ekonomi sistemine kadar her şeyin yönetimini yapabileceği paylaşılmıştı. Hatta bu bilgiler paylaşılırken Cities: Skylines II’nin “gezegendeki en açık uçlu şehir kurma oyunu” olacağı söylenmişti. Bu nedenle bu taraftaki beklentilerimiz de hayli yüksek. Oyun tam sürüme ulaştıktan sonra daha net bilgiler vermemiz mümkün olacak.

Oyundaki haritalar, bazı ülkelerden bile büyük olacak​


Oyunda şehrinizi kurmaya başlamadan önce seçeceğiniz haritaların bazıları, Dünya’da yer alan bazı ülkelerden daha büyük olacak. Bu devasa haritalar aynı zamanda kendine özgü çevresel mücadeleler sunacaklar. Mevsim değişikliklerinde her biri kendisine has özelliklere sahip olmakla birlikte çevreye verdiğiniz zarar da mevsimleri etkileyebilecek. Aynı zamanda şehrinizi inşa ederken sizi takip eden yapay zeka, seçimlerinizin şehrinize doğrudan etki etmesine sebep olacak. Bu nedenle şimdiden daha dikkatli oynamamız gerektiğini hissettik bile.

Tabii bu büyük haritalarla birlikte güncellenen sistem gereksinimlerinin, oyuncularda optimizasyon konusunda endişelere sebep olduğunu belirtmeden de geçmeyelim.


Cities: Skylines II hakkında en çok merak edilenler​

Cities: Skylines II

Cities: Skylines II

Cities Skylines 2’nin fiyatı ne alemde? Kaç TL Olacak?​


Cities: Skylines II Türkiye fiyatı ön sipariş sürecinde 425,00 ₺ olarak belirlendi. Günümüz oyun fiyatlandırmalarına göre oldukça düşük olan bu ücret de haliyle oyuncuların dikkatinden kaçmadı. Kötü haberi bizden duymuş olmayın ama oyun çıktığında fiyat yükselecek.

Paradox Interactive tarafından yapılan resmi duyuruyla oyunun fiyatının çıkışta artacağı onaylandı. Ancak yeni bir fiyat paylaşılmadı. Tahminlerimiz ve şirketin geçmişteki oyunlarının fiyat yükselişi doğrultusunda yeni fiyatın yaklaşık olarak 645 ₺ civarına yükseleceğini söyleyebiliriz. Hal böyle olunca, uygun fiyattan almak için sayılı günler kaldığını da belirtelim.

Cities Skylines 2 ne zaman çıkacak?​


Colossal Order tarafından geliştirilen yeni şehir kurma oyunu PC için 24 Ekim 2023 tarihinde çıkacak. PlayStation 5 ve Xbox Series X|S sürümleri için ise son ertelemenin ardından 2024’ün bahar ayları işaret ediliyor. Aynı zamanda oyun PC ve Xbox platformları için de ilk günden Xbox Game Pass abonelik servisinin kütüphanesine eklenecek.


Game Pass kataloğuna eklenmesi ile Türkiye’de oyuncular abonelik servisinin aylık 80 Türk Lirası olan ücretini ödeyerek oyuna ulaşabilecekler. Ayrıca ilk günden ekleneceği için, birkaç gün önceden ön yüklemelerin başlayacağını tahmin ediyoruz.

Cities Skylines 2 Türkçe olacak mı?​


Cities: Skylines II’nin mağaza sayfasında “Türkçe dil desteği yer almamaktadır” ibaresi bulunuyor. Türkiye’deki oyuncular tarafından birkaç kez oyuna dil desteği getirilmesi yönünde kampanyalar başlatılsa da şimdilik Paradox’tan ya da geliştirici ekip Colossal Order’dan herhangi bir açıklama yapılmadı.

Cities Skylines 2 Türkçe yama çalışmalarının eli kulağındadır​


Oyunun çıkışıyla birlikte kısa süre içerisinde Cities Skylines 2 Türkçe yama çalışmalarına başlanacağını düşünüyoruz. Son dönemde çevirisi yapılan oyunlara baktığımızda, oyunun yamasının kısa süre içinde yayınlanacağını da söylemek zor değil. Sürecin takipçisi olup gelişmelerden sizi haberdar edeceğimizden de şüpheniz olmasın.

Cities Skylines 2 Türkçe yama

Cities Skylines 2 Türkçe yama ne zaman gelir?

Cities Skylines 2 online olacak mı?​


Hayır, oyunun yayıncısı ve geliştirici ekip tarafından yapılan açıklamalara göre Cities: Skylines 2 yalnızca tek oyunculu modu destekleyecek. Dolayısıyla, çok oyunculu online özelliklere sahip olmayacak. Oyuncuların birlikte komşu şehirler kurma hayalleri de böylece rafa kaldırılmış oldu. Bu bilgi, Colossal Order’ın oyuncularla yaptığı “Ask Me Anything” etkinliğinde ortaya çıktı.

Ultimate Edition’un normal sürümden farkı ne?​


Birçok oyuncunun aklına takılmış olabileceğini düşünerek sizlere oyunun standart sürümü ve Ultimate Edition adı altında satılan sürümünün farklarını da anlatalım. Ultimate Edition, ana oyuna ek olarak içerisinde “Expansion Pass” denilen, gelecekte çıkacak belirli DLC içeriklerine erişim sağlayan bir geçiş kartı barındırıyor.

Ultimate Edition ile normal sürüme ek olarak elde edeceğiniz içerikler şu şekilde:

 • San Francisco Set
 • Bridges and Ports (Genişletme paketi)
 • Beach Properties (Asset paketi)
 • Urban Promenades (İçerik üreticisi paketi)
 • Modern Architecture (İçerik üreticisi paketi)
 • Deluxe Delax Station (Radyo istasyonu)
 • Soft Rock Studio (Radyo istasyonu)
 • Cold Wave Channel (Radyo istasyonu)

Yukarıda listelenen içeriklerin büyük bir kısmı, oyun yayınlandıktan sonra çıkacak. Eğer Expansion Pass’e sahipseniz, çıktıklarında hepsine direkt erişim sağlayabileceksiniz.
 
Üst